مرور کلی بر دستگاه چاپ


مرور كلي

ماشين چاپ صفحه دوار از تجهيزات اصلي چاپ در صنعت ريسندگي و رنگرزي مي باشد و با توجه به نوع درايو به دو نوع تماما مكانيكي و يا درايو جداگانه روي ماشين چاپ صفحه دوار تقسیم می شوند. عموما ماشين چاپ صفحه دوار شامل بخش های تغذیه ،چاپ ،oast،doffing می باشد و بخش چاپ از اصلی ترین قسمت های این دستگاه می باشد.

 
چرخه فرایند
 
پارچه خاکستری رنگ از طریق بخش تغذیه به تسمه نقاله فر ستاده می شود و به علت خاصیت چسبندگی موجود در تسمه نقاله به آن می چسبد و به کمک آن جابجا می شود و وارد بخش چاپ می شود .در آنجا صفحه نمایش چاپ که قبلا توسط الگو ها و رنگ ها حک شده ،الگوها را بر روي پارچه خاکستری چاپ خواهد کرد . در این فرایند می بایست توجه داشت که هر صفحه دواری در همان مرحله قرار گرفته باشد و كنترل دقيق و همزماني روي تمامي صفحات و تسمه نقاله داشته باشند در غير اينصورت مشكلاتي نظير پارگي پارچه ،شكستن صفحه و چاپ الگوهاي اشتباه ايجاد مي شود.
 
 
فرایند به شکل ذیل می باشد :
 
 
 
سیستم کنترل کینکو
 
 
 
 

پیکربندی
 
 

نام

مدل

مقدار

PLC

PLC كينكو

1

درايو سرو

ED400-0126

14

موتور سرو

110D-0126-20AAk

14

گيربكس

انتخاب توسط مشتري

14

HMI

MT4500T

1

انكودر

انتخاب توسط مشتري

1

 
  
 

خلاصه
 
1.پاسخگويي فركانس سرو سري ED تا 2 مگا هرتز مي باشد  و می تواند به همه صفحات دوار در حال حركت در هر مرحله بدون توجه به اینکه سرعت آن ثابت است یا متغیر ،دست یابد .
2.با بهره گیری از عملكرد سكانس هاي ترتيبي داخلي ED سرو می توان به عملیات دستي مانند کنترل جداگانه صفحه دوار ، حرکت سریع به سمت جلو يا عقب و حركت آهسته به سمت جلو يا عقب عمل کرد .
3.با اتصال HMI به PLC و ED سرو ،مي توان پارامترهاي درايو را تنظيم كرد و از اين طريق PLC و سرو موتور را كنترل كرد.
4.در این برنامه دقت اندازه گیری کمتر از 0.1 میلی متر است.
 
قبلی:ندارد
بعدی:ندارد
JoomShaper